• DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie przygotowali z tej okazji apel, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest w naszym życiu codziennym ochrona środowiska. Następnie odbył się przemarsz ulicami Laskowic. Każda klasa niosła przygotowany przez siebie transparent promujący ekologiczny tryb życia.

• KINO W SZKOLE

W piątek 19.04.2024r. grupa uczniów z klasy 7a przygotowała dla klas młodszych spotkanie, którego celem była integracja, ukazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego, a także wzbudzanie entuzjazmu sztuką filmową. Zaproszeni uczniowie z klas trzecich i czwartych spotkali się popołudniu w szkole, w celu obejrzenia pierwszego kinowego odcinka „Pokemon”. Wiele radości sprawił uczniom popcorn oraz możliwość wybrania wygodnego miejsca na materacu. Pokaz filmowy w szkole odniósł sukces, dlatego uczniowie z klasy 7a planują przygotować kolejne filmowe spotkanie dla pozostałych klas.

• GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 18 kwietnia 2024 roku odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „Crosswords are easy”. W konkursie udział brali uczniowie klas siódmych ze szkół podstawowych z Jeżewa, Krąplewic oraz Laskowic. Konkurs polegał na rozwiązywaniu krzyżówek o różnym poziomie trudności w języku angielskim. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie szkoły podstawowej w Laskowicach. Uczniowie szkół z Jeżewa i Krąplewic zajęli na równi miejsce drugie. Gratulujemy wszystkim zespołom uczestniczącym w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

• POWIATOWY FESTIWAL SZTAFET

W piątek ,19 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Świeciu już po raz 20 zorganizowała Festiwal Sztafet zapraszając do rywalizacji szkoły z powiatu świeckiego. Startowało 21 szkół, w tym nasza SP Laskowice. Tradycyjnie zawody zaczął przemarsz szkół, a następnie odbyła się część oficjalna, w której powitano gości. Wśród nich byli polscy olimpijczycy, z których większość z regularnie bierze udział w tym wydarzeniu. Były też podziękowania, występy artystyczne uczniów SP nr 5 Świecie i zapalenie znicza olimpijskiego. Potem zaczęła się rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych: SP klasy I-VI, SP klasy VII-VIII i szkoły średnie. W klasach I-VI SP sztafety były sześcioosobowe – biegano 2x 50 m po torach (I-II klasy), 4x po 200 m (III-IV klasy) . W klasach VII-VIII była sztafeta 200m – 200m – 400m – 400m, zaś w szkołach średnich 4x 400 m. Wcześniej, o 9.00, w SP 5 Świeci

• KONKURS "ORTOGAFICZNA CORRIDA"

W Szkole Podstawowej w Jeżewie odbyła się XV edycja gminnego konkursu ortograficzno – językowego dla klas 4-8 „ORTOGRAFICZNA Corrida, czyli walczmy z bykami”. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, gdyż mistrzem ortografii został uczeń klasy VII Jeremi Żebrowski. W kategorii klas czwartych zwyciężyła Bianka Kwaśniak, w kategorii klas piątych pierwsza była Maja Litkowska. Z kolei wśród uczniów klas szóstych drugie miejsce uzyskała Julia Adamska, a wśród klas siódmych ( poza Jeremim) najlepsza okazała się Aleksandra Otulak. Gratulujemy!

• GMINA JEŻEWO
      • LIBRUS