• MISJA SZKOŁY

MISJA SZKOŁY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Laskowicach jest szkołą życzliwości i wszechstronnego rozwoju, a jej działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia stanowią przemyślaną całość, ukierunkowaną na rozwijanie w jak najpełniejszym zakresie jego osobowości, talentów oraz zdolności umysłowych i fizycznych.

Szkoła zaspakaja edukacyjne, socjalne, emocjonalne i kulturalne potrzeby dzieci, kształci u nich pozytywne cechy i preferowane przez środowisko szkolne wartości, które zapisano w programie wychowawczym szkoły.

Wszystkie aspekty szkolnej organizacji mają na celu umożliwienie osiągnięcia sukcesu każdemu dziecku i wyrównywanie szans edukacyjnych.

Pracownicy szkoły, we współpracy z rodzicami, tworzą uporządkowane, wzbudzające zaufanie i pełne troski środowisko, w którym nauczanie i uczenie się są ekscytującym procesem.