• WYCIECZKA DO BISKUPINA

• 9  maja uczniowie klas czwartych i piątej b wyjechali na wycieczkę do Biskupina. Pora wyjazdu była dosyć wczesna, ale humory wszystkim dopisywały. Po dotarciu na miejsce uczniowie  wzięli udział w warsztatach  lepienia z gliny.  Pod nadzorem pani instruktor wykonywali naczynia , które potem zabrali do domów. Zobaczyli również przedmioty, które były używane przez mieszkańców Biskupina. Następnie pani przewodnik oprowadziła wszystkich po grodzie i  opowiedziała jego  historię. W trakcie zwiedzania  można było kupić pamiątki związane ze zwiedzanym miejscem, a  w drodze powrotnej do domu, zjeść ulubione dania w  McDonaldzie.

• TEST KOMPETENCJI KLAS 3

• 7 maja 2024r. uczniowie klas trzecich przystąpili do ogólnopolskiego testu kompetencji trzecioklasistów "Lupa 3". Test składał się z dwóch części (część polonistyczno- społeczno- przyrodnicza oraz część matematyczna) i był to pierwszy szkolny, poważny "egzamin", z którym dzieci miały okazję się zmierzyć

• WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW I DRUGOKLASISTÓW W CBiK-u  w Laskowicach

• W środę 8 maja uczniowie klas pierwszych i drugich zostali zaproszeni do Centrum Biblioteki i Kultury w Laskowicach. Powodem wizyty był obchodzony tego dnia Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, a potem uczestniczyli w zajęciach, których tematem przewodnim był KOZIOŁEK MATOŁEK. Dzieci obejrzały film rysunkowy o przygodach Koziołka Matołka, potem kolorowały obrazki z wizerunkiem bohatera filmu. Każde dziecko własnoręcznie przygotował też sobie przypinkę z Koziołkiem Matołkiem. Punktem kulminacyjnym zajęć było szukanie maskotki Koziołka Matołka ukrytej na terenie przy CBiK-u i wspólne zdjęcie. Uczniowie z okazji Dnia Bibliotekarza wręczyli Pani Bibliotekarce Ewie Koniarskiej i Pani Dyrektor CBiK-u Ilonie Waleckiej kwiaty i drobne upominki.