Dnia 19 grudnia 2016 roku odbyła się szkolna wycieczka do Gniezna. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VI, V, IV i III. Na początku wycieczki uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Katedrę Gnieźnieńską, miejsce koronacji pierwszych królów polskich. W katedrze zobaczyli słynne Drzwi Gnieźnieńskie i Relikwiarz Św. Wojciecha. Po zwiedzaniu Katedry wszyscy udali się do Fabryki bombek i ozdób choinkowych „Bolglass”, gdzie zapoznali się z poszczególnymi etapami ręcznej produkcji bombek. Następnie w ramach warsztatów każdy z uczestników otrzymał trzy bombki do własnoręcznego dekorowania. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał w prezencie bombkę ze swoim imieniem.
WYCIECZKA DO GNIEZNA
PRZEDSTAWIENIE "JAŚ I MAŁGOSIA"
W piątek- 16 grudnia 2016r. uczniowie klas 0 – III udali się do miejscowego Domu Kultury na przedstawienie kukiełkowe pt. „Jaś i Małgosia”. Spektakl wystawiali producenci zrzeszeni w Polskim Ośrodku Lalkarskim „POLUNIMA”, a występowali w nim aktorzy TEATRU BARNABY – Mobilnej Sceny Marionetkowej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przygody bohaterów - Jasia i Małgosi w nowoczesnej aranżacji. Na koniec nagrodziły występy aktorów gromkimi brawami.
WYJAZD NA PORANEK MUZYCZNY DO BYDGOSZCZY
Dnia 18 grudnia 2016 r., w niedzielny poranek, uczniowie klas pierwszych i trzecich udali się na wycieczkę do Bydgoszczy, aby uczestniczyć w Poranku Muzycznym na Sali Koncertowej im. prof. Romana Sucheckiego pt. „Coraz bliżej święta”. W świątecznej atmosferze dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, grały na instrumentach muzycznych, improwizowały ruchowo do muzyki, odtwarzały układy rytmiczne. Podczas audycji każdy znalazł coś, co lubi i w czym może się aktywnie zrealizować. Wielką niespodzianką było pojawienie się Świętego Mikołaja. Wszyscy otrzymali prezenty! Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do domu.
NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA - SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W świątecznym konkursie plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Świeciu nasi uczniowie zdobyli aż pięć z ośmiu możliwych do zdobycia nagród. Na konkurs przysłano 198 kartek świątecznych, z tego w dwóch kategoriach klas I-III i klas IV-VI nasi uczniowie zostali nagrodzeni.
Kategoria klas I-III
I miejsce - Patryk Osiński z kl. IIa
II miejsce - Weronika Niedzielska z kl. Ia
Wyróżnienie - Zuzanna Grajewska z kl. Ib
Kategoria klas IV-VI
II miejsce - Lilianna Rujner kl. IVb
Wyróżnienie - Mateusz Pawelec z kl. VIb
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 15.12.2016r. w siedzibie biblioteki. Laureaci otrzymali z rąk starosty Franciszka Koszowskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali symboliczne upominki, które zostaną im wręczone w szkole. Na koniec wyróżnieni uczniowie i ich opiekunowie wspólnie odśpiewali kolędę.
KONKURS PLASTYCZNY "MOJA WYOBRAŹNIA TO JA"
Dnia 13 grudnia w Spółdzielczym Ośrodku Kultury „Stokrotka” w Świeciu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Moja wyobraźnia to Ja”, którego tematem przewodnim było „Moje niespełnione jeszcze marzenie to..……”. Na uroczystość wręczenia nagród z naszej szkoły zostały zaproszone trzy uczennice grupy wiekowej 7-9: Weronika Niedzielska z klasy Ia, która zajęła I miejsce, Sylwia Modrakowska z klasy IIIb, która zajęła II miejsce i Agata Świerczyńska z klasy IIIa, która zajęła III miejsce. Wymienione uczennice za swoje prace plastyczne otrzymały nagrody rzeczowe. Gratulujemy młodym artystkom!
LEKCJA OTWARTA Z HISTORII
W czwartek 8 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii. Na zajęcia do klasy IV b zaproszeni zostali: dyrekcja szkoły, nauczyciele, a także….rodzice czwartoklasistów, którzy mogli na własne oczy zobaczyć jak ich pociechy zmagają się w historycznych potyczkach. A działo się dużo. Temat lekcji dotyczył naszej małej ojczyzny czyli Kociewia. Uczniowie poznali mapę regionu, udali się na połów ryb, zaprojektowali strój ludowy, a także mięli okazję skosztować regionalnego, świątecznego przysmaku. Na zakończenie wszyscy obejrzeli „Kociewie z lotu ptaka”.
"BEZPIECZEŃSTWO ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"
Wyjazd klas trzecich na „Łuczniczkę” do Bydgoszczy
We wtorek 6 grudnia 2016r. o godz. 14:00 w Hali Widowiskowo–Sportowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy odbyła się VIII edycja akcji profilaktycznej pt. „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, na którą zostali również zaproszeni uczniowie klas trzecich z naszej szkoły. W akcji wzięło udział około 4 tysięcy dzieci z całego województwa kujawsko–pomorskiego. Imprezę poprowadzili funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Organizatorzy zapewnili ciekawy program artystyczny. Policjanci wcielając się w bajkowe postacie rodziny „Upominków” oraz czarnych charakterów: czarownicy, wilka i lisa zaprezentowali zagrożenia związane z Internetem oraz kontaktem z osobami obcymi, a także handlu ludźmi. Przyjazd Świętego Mikołaja, w specjalnie przygotowanym do tego celu samochodzie, uświetnił całość imprezy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w akcji bawiły się w rytmie zumby.
CZERWONY KAPTUREK
W dniu 07.12. klasa Va zorganizowała i przedstawiła przez siebie zaaranżowany teatrzyk pt.: „Czerwony Kapturek”. Na inscenizację tej bajki zostali zaproszeni i oglądali w największym skupieniu uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią. Po przedstawieniu uczniowie klasy II współuczestniczyli w różnych zadaniach i zabawach. Pierwszym z zadań było odpowiednie reagowanie na wypowiadane przez nauczyciela słowa w trakcie opowiadania, np.: myśliwy – pif-paf, Babcia –a, a itp. Kolejnym zadaniem było nauczenie się krótkiego wierszyka. Następnym zadaniem było wykonanie masek: dziewczynki – Czerwonego Kapturka a chłopcy – Wilka. Na koniec wszyscy razem wyrecytowali wierszyk „ku przestrodze”. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i czekają z utęsknieniem na kolejne, wspólne spotkanie.
KONKURS PLASTYCZNY
„Życie na nowej planecie”
Dnia 1 grudnia 2016r. w Gimnazjum nr 2 w Świeciu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży -ŚWIAT KOPERNIKA – „ŻYCIE NA NOWEJ PLANECIE”. Na uroczystość wręczenia nagród z naszej szkoły zostały zaproszone dwie uczennice: Karolina Choroś z klasy VI a, która zajęła w konkursie II miejsce oraz Agata Świerczyńska z klasy IIIa, której praca została wyróżniona. Obie dziewczynki za prace otrzymały nagrody. Gratulacje!!!
ANDRZEJKI KLASY IA i IVA
30 listopada uczniowie klasy IVa zorganizowali Andrzejki dla klasy Ia. Pierwszaki mogły się zapoznać z tradycją wróżb andrzejkowych takich jak lanie wosku czy losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu. Była to też okazja by lepiej się poznać, potańczyć a także powspominać czasy kiedy to Pani Wioletta Piór, była wychowawcą obecnej IVa.
ANDRZEJKI KLASY IB i IVB
We wtorek 29 listopada odbyła się impreza andrzejkowa klasy I B organizowana przez uczniów klasy IV B. Uczniowie klasy pierwszej brali udział w różnych konkursach i wróżbach. Mogli powróżyć sobie z kart lub z czarodziejskiej kuli, sprawdzić, kogo but jako pierwszy opuści salę oraz sprawdzić się w tańcu z balonami. Dzieciom najbardziej podobała się zabawa z krzesełkami. Nie zabrakło wspólnego tańca kaczuszek i węża. Dla wszystkich uczestników przewidziane były słodkie nagrody oraz małe upominki w formie zakładek do książek.
ANDRZEJKI KLASY IIA
Dnia 28 listopada w klasie II a zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Był to dnień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku przez klucz, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość, wróżenia z kolorów oraz za pomocą wirującej butelki itp. Przygotowane wróżby pozwoliły oderwać się dzieciom od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada - Dzień Pluszowego Misia poświęciliśmy w naszej szkole na propagowanie czytelnictwa w ramach realizacji zadań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. W bibliotece uczniowie mogli obejrzeć wystawkę książek o misiach, które potem będą dostępne do wypożyczania. Organizacją obchodów tego dnia zajął się Samorząd Uczniowski.Już przy wejściu do szkoły uczniów witał pluszowy miś. Posiadanie w tym dniu maskotki – pluszowego misia – dawało zwolnienie z niespodziewanej kartkówki czy pytania.We wszystkich klasach nauczyciele czytali fragmenty książek, w których bohaterem głównym musiał być oczywiście miś. W młodszych klasach odbywały się zajęcia wokół tematów związanych z misiem, w starszych klasach wykorzystano literaturę popularno-naukową na poznanie zwyczajów niedźwiedzi. W świetlicy zapachniało nawet majerankiem, gdyż dzieci wyklejały misia właśnie z majeranku, a także plasteliny, waty i krepy. Po zajęciach organizowano wystawki prac uczniowskich.Niektóre książki już po południu wypożyczono. Dzień upłynął w miłej atmosferze.
KONKURS HISTORYCZNY
W piątek 25 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap V Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, którego celem jest rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów, promowanie uczniów zdolnych oraz możliwość sprawdzenia swoich wiadomości. W potyczkach z historią wzięli udział uczniowie klas szóstych naszej szkoły. Podczas zmagań musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi prehistorii, rozpoznać obrazy Jana Matejki jak również wyjaśnić czym była pięta Achillesa. Wkrótce okaże się czy udało im się awansować do kolejnego etapu.
SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM PPP
Dnia 22 listopada 2016 roku klasy szóste uczestniczyły w spotkaniu z psychologiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świeciu pod tytułem „Moje zainteresowania”. Uczniowie rozmawiali o swoich zainteresowaniach i dowiedzieli się jak ich zainteresowania, odpowiednio rozwijane, mogą wpłynąć na wybór przyszłego zawodu.
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁÓŚCI
W tym roku obchodzimy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole 14 listopada 2016r. odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klas piątych i szóstych prezentując program artystyczny o patriotycznym charakterze. Obecni na uroczystość uczniowie i nauczyciele mogli posłuchać znanych wszystkim pieśni patriotycznych takich jak „Rota” czy „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu szkolnego chóru, jak również wysłuchać recytacji wierszy opowiadających historię naszej drogi do wolności.
WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ETAP SZKOLNY
Dnia 4 listopada 2016r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. W konkursie udział wzięło 14 uczniów z klas piątych i szóstych. Test składał się z 12 zadań. Łączna możliwa do zdobycia liczba punktów wynosiła 100. Najlepszy wynik w szkole uzyskali następujący uczniowie: Nicol Braun i Mikołaj Doliński z klasy VI B. Uzyskana przez nich liczba punktów nie pozwoliła jednak na awans do etapu rejonowego.
KONCERT MUZYCZNY
Dnia 25.10. uczniowie naszej szkoły z klas 0-VI wysłuchali koncertu zatytułowanego: „O instrumentach smyczkowych, czyli tajemnicza dusza skrzypiec”. Muzycy zaprezentowali instrumenty takie jak: wiolonczela, altówka, skrzypce i kontrabas. Uczniom spodobało się brzmienie każdego z nich. Jedną z atrakcji było dyrygowanie orkiestrą przez jednego z uczniów naszej szkoły. Występ artystów spotkał się z uznaniem widzów i został nagrodzony owacjami.
WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI - ETAP SZKOLNY
Dnia 24 października 2016r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Justyna Manikowska i Mariola Żurek. W konkursie udział wzięło 6 uczniów z klas szóstych. Test składał się z 4 zadań krótkiej odpowiedzi i 3 zadań rozszerzonej odpowiedzi. Łączna możliwa do zdobycia liczba punktów wynosiła 40. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Agnieszka Będzłowicz z klasy VI a. Uzyskana przez uczennicę liczba punktów nie pozwoliła jednak na awans do etapu rejonowego.
XVI DZIEŃ PAPIESKI
Dnia 24.10.2016r o godz. 11.45 w kościele parafialnym w Laskowicach odbył się apel z okazji XVI Dnia Papieskiego. Tematem tego apelu było: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W przygotowanie tego przedstawienia zaangażowali się uczniowie klasy VIB. W czasie apelu wykorzystano wiersze o Janie Pawle II oraz fragmenty Listu do Dzieci. Apel był przeplatany pokazami slajdów o Janie Pawle II, które ukazywały całą jego biografię i najważniejsze momenty pontyfikatu Jana Pawła II. Na koniec apelu wszyscy odśpiewali „Barkę” ulubioną pieśń Jana Pawła II.
Archiwum Aktualności