3 czerwca uczniowie klasy 7a i 8a wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Kruszwicy i Inowrocławia. Jako pierwsza została zdobyta Mysia Wieża leżąca nad jeziorem Gopło. Wiele schodów i biegające myszy nie odstraszyły zwiedzających. Następnie zwiedzanie zabytków Kruszwicy i Inowrocławia, wizyta w Muzeum Solnictwa, wejście do parku zdrojowego i solanek. Uczniowie mogli także odwiedzić chatę kujawską, palmiarnium oraz spróbować wody w pijalni wód.
KLASA 7A i 8A NA KUJAWACH
WYCIECZKA KLAS III - TORUŃ
W dniu 3 czerwca 2022 r. (piątek) trzecioklasiści odwiedzili grób Kopernika. Najpierw dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć jak się robi słodycze, ale samemu zrobić lizaki w Manufakturze Cukierków. Następnie po spacerze toruńską starówką uczniowie spędzili ciekawie czas na eksperymentowaniu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym najwięcej emocji wzbudziła zabawa z wodą i wystawa prezentująca życie pszczół. Nie zabrakło również ,,tradycyjnych” odwiedzin w McDonaldzie. Zmęczone, ale zachwycone dzieci, ze słodkimi pamiątkami szczęśliwie wróciły do domu.
KLASA VIIIB NA KASZUBACH
W poniedziałek, 30 maja 2022r. pojechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę na Kaszuby do miejscowości Wiele . Nasz ośrodek wypoczynkowy znajdował się wśród lasów, bezpośrednio nad brzegiem jeziora. Okolica i jej walory przyrodnicze oraz kulturowe są związane z Kaszubami. Pierwszego dnia, wybraliśmy się na spacer naokoło malowniczego jeziora. W tym dniu pokonaliśmy 11 km - wszyscy wyczerpani wracaliśmy na pyszną kolację. Po kolacji każdy mógł brać udział w grach planszowych lub rozgrywkach sportowych tj. koszykówka, ringo, siatkówka, tenis . Drugiego dnia, wybraliśmy się na pobliskie wzgórza gdzie znajduje się Sanktuarium Męki Pańskiej – zabytkowa Kalwaria Wielewska cudowne miejsce na refleksyjne spacery, przemyślenia wśród natury. Kolejnego dnia, czekało na nas wiele wrażeń i wyzwań pod hasłem ,,Dzień survivalowy”.Ten dzień okazał się strzałem w dziesiątkę, pomimo początkowych niechęci ze strony dzieci. Uczniowie zapoznali się z przeróżnymi sposobami i metodami przeżycia w lesie bez sprzętu typowo biwakowego np. rozpalanie ognia, budowanie schronienia, itp. Uczniowie byli zachwyceni. Ostatniego dnia pakowaliśmy się i czekaliśmy na rodziców, z którymi wzięliśmy udział w pożegnalnym ognisku.
WYCIECZKA KLAS II - TORUŃ
W Dzień Dziecka na wycieczkę klasową do Torunia wyjechały klasy drugie. Dzieci były w Planetarium i Manufakturze Cukierków - gdzie robiły samodzielnie lizaki, spacerowały po toruńskiej starówce, bulwarach toruńskich przy Wiśle. Na zakończenie każde dziecko otrzymało gofra. Dzieci były radosne, uśmiechnięte i zadowolone z wyjazdu. Tylko pogoda była kapryśna - raz padało, raz było pieknie i słonecznie. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do domów.
SZKOLNY POKAZ TALENTÓW
Dnia 30 maja 2022r. odbył się Szkolny Pokaz Talentów. Była to niepowtarzalna okazja do podzielenia się z innymi swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami. Każdy z widzów znalazł coś dla siebie - od tańca z gwiazdami, gry na instrumencie, śpiew i jeździectwo, przez - zostań projektantem aż po konkurencje plastyczne. W ten sposób uczniowie naszej szkoły spędzili miłe przedpołudnie zakończone gałką lodów.
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE JANUSZU KUSOCIŃSKIM
Tradycją naszej szkoły jest konkurs wiedzy o patronie Januszu Kusocińskim, który każdego roku odbywa się w miesiącu maju. W tym roku szkolnym konkurs dla klas IV- VIII przebiegał w trzech etapach, a suma zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców w tej kategorii wiekowej. I miejsce zajęła uczennica klasy VI - Julia Michałowicz, II miejsce- uczeń klasy VI - Kacper Mordak, a III miejsce również uczennica klasy VI – Hanna Piór. W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia, otrzymali je uczennica klasy IV - Aleksandra Szeligowska i uczeń klasy VI - Jakub Świerczyński. Można powiedzieć, że w klasach starszych najwięcej o naszym patronie wiedzą uczniowie klasy VI.
Uczniowie klas I-III pisali test, który był dostosowany do możliwości wiekowych uczniów. W klasach pierwszych przyznano dwa II miejsca, zajęli je Lena Macura i Wiktor Matuszak, a I miejsce- Kaja Tychmann. W klasach drugich:I miejsce zajął Marcel Boguń, II miejsce- Maja Pilarska, a III- Hubert Bembenek. W kategorii klas trzecich, podobnie jak w kategorii klas pierwszych przyznano dwa II miejsca- zajęli je Maja Litkowska i Kacper Odia, a Imiejsce przypadło- Jagnie Żebrowskiej.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
ODDZIAŁ 0c - zabawy
EGZAMIN KLAS VIII
FINAŁ XXIX EDYCJI KONKURSU "RECYTUJEMY PROZĘ I POEZJĘ KOCIEWSKĄ"
Dnia 11 maja 2022 roku w Starogardzie Gdańskim odbył się finał kociewskiego konkursu„ Recytujemy prozę i poezję kociewską”. Nasza szkołę reprezentowała Lena Macura. W Starogardzie Gdańskim w 6 kategoriach zaprezentowało się 27 uczestników z 40 zakwalifikowanych do konkursu.
W kategorii Śpiew klasy I- III – Lena Macura zajęła II miejsce.
Lence oraz Rodzicom naszej małej Kociewianki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Warto dodać,że naszą gminę reprezentowali również uczniowie Szkoły Podstawowej
im. A. Mickiewicza w Jeżewie , finaliści to:
II miejsce w kategorii śpiew kl. VII- VIII- Anna Zbrzeska
III miejsce w kategorii recytacja VII- VIII- Hubert Dalak
GMINNY KONKURS DLA KLAS III „WIEM, CO CZYTAM”
W piątek 29 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej Gminny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas trzecich „Wiem, co czytam”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: z klasy III a- Jagna Żebrowska i Maja Litkowska, a z klasy III b- Zuzanna Kurczewska i Kacper Odia. Uczniowi musieli przeczytać ze zrozumieniem żartobliwy tekst pt. „Wędrujące kalosze”, a następnie zmierzyć się z testem, który składał się z 10 zadań. Były one bardzo zróżnicowane i dotyczyły zarówno wyszukiwania w tekście informacji, jaki i rozumienia znaczenia wyrazów i wyrażeń, rozumienia wieloznaczności wyrazów, rozwiązywania zagadek, ustalenia kolejności zdarzeń, uzasadnienia własnego zdania, układania wyrazów w kolejności alfabetycznej, czy też uzupełniania mapy zgodnie z informacjami z tekstu. Test nie należał do najłatwiejszych, tym bardziej cieszy fakt iż nasi uczniowie zgarnęli wszystkie nagrody. I miejsce zajęła Zuzanna Kurczewska, II miejsce-Kacper Odia, a III- Jagna Żebrowska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki. Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
XXIX KONKURS IM. ANTONIEGO GÓRSKIEGO ” RECYTUJEMY PROZĘ I POEZJĘ KOCIEWSKĄ”
W dniu 22 kwietnia 2022 roku odbyły się eliminacje powiatowe w gwarze kociewskiej
„ Recytujemy prozę i poezję kociewską”. W konkursie udział wzięło 35 uczestników.
Naszą szkolę reprezentowały następujące osoby.
W kategorii śpiew klas I- III- Lena Macura
W kategorii recytacja klas VII- VIII- Oliwier Grzybowski
W kategorii śpiew klas VII- VIII- Aleksandra Rządkowska i Nikola Sass.
Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe, ponadto powiat świecki reprezentować będzie uczennica naszej szkoły Lena Macura, która 11 maja 2022r. w Starogardzie Gdańskim zachwyci słuchaczy śpiewem i recytacją.
Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Składamy również podziękowania Rodzicom, którzy chętnie pomagają nam w przygotowaniu reprezentantów posługujących się gwarą regionalną.
POPRANE WIELKANOCNY I DROGA KRZYŻOWA
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
DZIEŃ LENIA
DZIEŃ BEZ PLECAKA
POWITANIE WIOSNY
DZIEŃ BEZ PLECAKA W KLASIE VIIA
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7a zaplanowali dzień bez plecaka. Swoje podręczniki, przybory szkolne oraz śniadanie przynieśli w bardzo pomysłowych ”opakowaniach”. Począwszy od kasku motocyklowego, segregatora, kosza na bieliznę, skrzynek, klatki dla zwierzątka, wiaderka po chupa chups, przeróżnych walizek i torb podróżnych a skończywszy na taczce, gdzie również zmieścił się właściciel sprzętu,
Szkołę tworzymy MY, więc jest kolorowa i wesoła. Czekamy na Was …..
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO przypadał dnia 21 lutego 2022. W naszej szkole postanowiliśmy świętować trochę później , ponieważ 21 lutego zakończyło się zdalne nauczanie dla klas V-VIII. Integrując uczniów w zespole klasowym, licząc na ich kreatywność i pomysłowość wychowawcy przeprowadzili zajęcia w swoich klasach. Były to plakaty, rebusy, łamańce językowe, gazetki tematyczne, jednym słowem kolorowe spotkania z językiem ojczystym i wspaniała zabawa. Bardzo dziękujmy wychowawcom i uczniom za zaangażowanie. Do zobaczenia w za rok w innej formule. Poloniści
BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-IV
DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA KLAS V-VIII
Archiwum Aktualności