• KIEMRMASZ ŚWIĄTECZNY

• W dniach 9 i 10 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszystkie przedmioty sprzedawane na Kiermaszu zostały wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły. W sprzedaży pojawiły się pierniczki, babeczki, ciasta oraz różnorodne ozdoby bożonarodzeniowe. Wolontariusze naszej szkoły, sprzedając produkty w czasie przerw, zebrali kwotę 3.255,96 zł. Cała kwota została przekazana Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba, która przekaże kwotę w całości na leczenie Aleksandry Pochojki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!

• JASEŁKA

• Dnia 17 grudnia 2021r. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskowicach przygotowali przedstawienie Jasełkowe. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe.Uczniowie przebrani w kostiumy, recytowali teksty i interpretowali w sposób aktorski swoje role oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Do szopki przybyli również Trzej Królowie, Pastuszkowie oraz dzieci, którzy przynieśli Dzieciątku dary. Na koniec Dyrektor Szkoły złożył wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe.

• KLASA VIIa KLASIE IIa

• W świecie bajki

Dnia 16 grudnia 2021roku uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią udali się z wizytą do klasy 2a. Było to nietypowe spotkanie młodszych z postaciami bajkowymi. Wśród postaci był Efl z Św. Mikołajem, Papa Smurf z Marudą, ołowiany żołnierzyk, Piękna i Bestia , Czerwony Kapturek z koszyczkiem pełnym pierniczków, Czarownica, Harry Potter i oczywiście poszukujący swojego ogona Kłapouchy. Należy dodać, że drugoklasiści poradzili sobie znakomicie z odgadnięciem postaci. Następnie obejrzeli krótką prezentację w świecie postaci bajkowych i otrzymali zadanie. Każdy wylosował kolorowankę, musiał siódmoklasistom powiedzieć jaka to postać bajkowa . W nagrodę otrzymali również słodkości – pierniczki oraz lizaki. Spotkanie było sympatyczne dla obu grup , które serdecznie się pożegnały.

• SZKOŁO POMÓŻ I TY

• Dnia 18 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty”. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu podczas przerw sprzedawali „cegiełki” (pomoce naukowe). W wyniku wsparcia całej społeczności szkolnej udało się zebrać 575 zł. Fundusze te zostaną przekazane Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych, która zakupi sprzęt do nauki pisania, czytania i mówienia dla Kacpra Pawłowskiego, dotkniętego dziecięcym porażeniem mózgowym. Każda osoba, która wsparła akcję otrzymała w podziękowaniu jabłko, ufundowane przez rodzica naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie!!!