• WYCIECZKA KLAS I DO LUBIEWIC

• Dnia 11.12.2023r. dzieci z klasy 1a i 1b pojechały do warsztatowni „Cudawianki”do Lubiewic na zajęcia „Ratujmy Święta". Dzieci spędziły ciekawie czas, w formie kreatywnych i inspirujących warsztatów. Chętnie przystąpiły do wykonania zadań pod okiem pomocników Mikołaja. Z otrzymanego ciasta piernikowego formowały ciastka piernikowe, ozdabiały ciasteczka przy pomocy kolorowego lukru i różnych posypek. Wykonały też świąteczną świecę sojową z olejkami zapachowymi, przyprawami i suszonymi owocami. Dzieci udały się również do lasu na grę terenową - Ratujemy Święta, rzucały kostką i robiły przysiady, przechodziły po ścieżce sensorycznej, chodziły labiryntem wśród drzew i przez tunel, odgadywały zawartość budek dla ptaków i szukały skrzyni ze skarbem, którym był pokarm dla kóz, musiały też w lesie odnaleźć Mikołaja wg znalezionej mapy. Akcja ratowania świąt została zakończona sukcesem, Mikołaj został odnaleziony – święta się odbędą ku uciesze wszystkich dzieci.

• MIKOŁAKI W KLASIE 3B

• 6 grudnia 2023r. klasę 3b odwiedził Święty Mikołaj. Zostawił w przygotowanych przez dzieci skarpetach słodycze oraz ogromną paczkę pierniczków do dekorowania kolorowymi posypkami. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy przy dźwiękach świątecznych melodii, a pierniczki, które powstały tego dnia zachęcały smakiem, zapachem i kolorami.

• MIKOŁAJKI

• 6 grudnia to Mikołajki -  dzień radości i obdarowywania się prezentami. W naszej szkole można dziś było spotkać wielu pomocników Mikołaja, którzy obdarowywali uczniów prezentami. Atrakcją tego dnia był ufundowany przez Radę Rodziców pokaz historyczny pt. „Życie i kultura w średniowieczu” zaprezentowany przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć żywą lekcję historii, zapierający dech w piersiach pojedynek, narzędzia tortur oraz kolekcję broni i rekwizytów. Uczniowie na własnej skórze mogli przekonać się ile sił wymagało posługiwanie się mieczem, jak ciężka była zbroja rycerska. Ta żywa lekcja historii zapewne na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - CBiK

• 3 grudnia 2023r., podczas świątecznego spotkania organizowanego przez CBiK w Laskowicach, nasza szkoła wzięła udział w kiermaszu rękodzieła. Na stoisku pojawiły się świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów na świetlicy oraz przyniesione z domu- lampiony, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i przeróżne stroiki. Pieniążki zebrane podczas kiermaszu zostaną w całości przeznaczone na zakup materiałów plastycznych do świetlicy.