• POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 23 lutego 2023 roku w ILO w Świeciu odbyła się VI edycja konkursu recytatorskiego

„ Walentynkowy Wiersz o Miłości”. Zaprezentowało się 19 uczestników, w tym 8 ze szkół podstawowych oraz 11 ze szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali : H. Piór, K. Mordak, A. Lach. O. Grzybowski, P. Wieluńska. Decyzją jury:

Wyróżnienie otrzymała: A. Lach

III miejsce zajął : K. Mordak

II miejsce : O. Grzybowski

Wszystkim uczestnikom gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich.

• BAL KARNAWAŁOWY KLAS I - V

• 14 lutego 2023 roku nasi uczniowie klas I -V wzięli udział w balu karnawałowym, który odbył się w Domu Kultury w Laskowicach. O godzinie szesnastej na salę przybyli uczniowie, którzy przebrani byli za ulubione postacie oraz nauczyciele, którzy sprawowali opiekę nad uczestnikami zabawy. Podczas balu dzieci tańczyły w rytm różnorodnej muzyki oraz brały udział w konkursach. Bal prowadził nasz niezastąpiony wodzirej, który zachęcał wszystkich uczestników do zabawy. Nie zabrało również słodkiego poczęstunku. Zabawa była bardzo udana, z przyjemnością powtórzymy ją w następnym roku!

• BAL KARNAWAŁOWY 0B

• Dnia 27.01.2023r. w grupie 0b odbył się Bal Karnawałowy. Jest to jeden z najważniejszych dni w ciągu roku szkolnego. Tego dnia już od rana w naszej szkole pojawiły się różnorodne postacie. Dzieci przebrane były za postacie z bajek, super bohaterów, księżniczki i zwierzęta. Tego dnia przygotowanych było dużo niespodzianek i atrakcji: różnorodne konkursy, foto budka, zabawy z balonami, zabawa taneczna oraz słodki poczęstunek. Bal przebiegł w miłej atmosferze. Szkoda, że następny dopiero za rok.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA 0B

• Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. W zeszłym tygodniu w naszej szkole grupa przedszkolna 0b przygotowała z tej okazji przedstawienie pełne wzruszeń. Dzieci recytowały przygotowane wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły. Na zakończenie mali aktorzy wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie przygotowane upominki, a rodzice przygotowali i zaprosili na herbatkę oraz słodki poczęstunek. To było bardzo udane popołudnie.

• Konkurs Kociewskich Kolęd i Pastorałek

• W dniu 31.01.2023 odbył się w Starogardzie Gdańskim Konkurs Kociewskich Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Lena Macura,która zdobyła pierwsze miejsce śpiewając piosenki "Spojrzały Aniołki" oraz "Podarunki z nieba" oraz Magdalena Żabińska,która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie wykonując kolędę "Gdy się Chrystus rodzi" oraz "Zagrzmiało, rujnyła". Dziewczynkom gratulujemy!

• GMINNY KONKURS "W krainie baśni Andersena"

• Dnia 24.01.2023r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs „W krainie baśni Andersena” dla uczniów klas trzecich. Rozwiązywali oni test, który składał się z pytań dotyczących życiorysu H. Ch. Andersena oraz pytań i poleceń odnoszących się do 6 baśni Andersena. Przedmiotem zainteresowania były następujące baśnie: „Dzikie łabędzie”, „Królowa Śniegu”, „Świniopas”, „Latający kufer”, „Nowa szata cesarza”, „O wytrwałym cynowym żołnierzu”. Na konkurs łącznie przybyło 13 uczniów. I miejsce zdobyła Bianka Kwaśniak z kl. IIIa  SP Laskowice; II miejsce zdobyła Katarzyna Starszak z kl. IIIa  SP Laskowice; III miejsce przypadło dwom uczennicom: Martynie Mączewskiej SP Krąplewice i Poli Tuszyńskiej SP Jeżewo.