• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 29 listopada odbył się w Krąplewicach XIV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem : „W świecie wierszy polskich poetów”. Szkołę reprezentowało 15 uczniów w trzech kategoriach wiekowych (I-III, IV-VI, VII-VIII). Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. I tak, w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Michał Murawski, trzecie Robert Starszak, a Aniela Kaliszewska  otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV- VI trzecie miejsce zajęła Maja Pilarska. Wśród uczniów najstarszych zwyciężyła Lena Osińska, drugie miejsce zajęła Aleksandra Otulak, zaś wyróżnienie otrzymała Hanna Piór. Gratulujemy!

• POKAZ TALENTÓW

• W piątek 24 listopada 2023 r. w naszej szkole, w ramach Tygodnia Prozdrowotnego odbył się Pokaz Talentów, w którym udział wzięli uczniowie z klas I-VIII. Podczas tegorocznego pokazu mieliśmy przyjemność podziwiać, aż czterdziestu pięciu uczestników. Każdy mógł zaprezentować swoje zdolności. Największą grupę stanowili uczniowie z talentem plastycznym. Pokaz był dość zróżnicowany, mogliśmy podziwiać: pokazy akrobatyczne na kole, śpiew, grę na bongosach oraz keyboardzie, opowiadanie historyczne, taniec, grę w szachy, układanie łamigłówki - magiczna kula, konstruowanie z klocków, tworzenie postaci z papieru, pokaz umiejętności piłkarskich oraz kolarskich, kuglarstwo, kabaret, pokaz jazdy konnej, rozpoznawanie nazw ptaków po ich wyglądzie oraz talent kulinarny. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w pokazie oraz słodki poczęstunek.  Następnie wręczone zostały nagrody dla zwycięzców w konkursie plastycznym o jesieni.  Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował wszystkim występującym uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie pokazu.

• SREBRNY MEDAL DRUŻYNY DZIEWCZĄT

• Szkoła Podstawowa w Laskowicach była gospodarzem Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowo. Drużyna dziewcząt w składzie Alicja Biernacka i Weronika Niedzielska zdobyła srebrny medal. Gratulujemy!

• V MIEJSCE DRUŻYN W FINALE WOJEWÓDZKIM

• W Chełmnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołolwym Drużynowo. Drużyna dziewcząt w składzie Julia Adamska i Amelia Sworowska oraz drużyna chłopców w składzie Marcel Boguń i Radosław Szot zdobyła V miejsce. Gratulujemy wyników.

• XV Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

• 16 listopada 2023 r. odbył się konkurs wokalny w ramach XV Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w  Starogardzie Gdańskim. W kategorii przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych uczennica naszej szkoły Lena Macura z klasy 3 „a” zdobyła I miejsce. Wręczenie nagród nastąpi 21 listopada 2023 r. o godz. 1700 w Auli OPP w Starogardzie Gdańskim, a laureaci zaprezentują swoje utwory.

• 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• W piątek 10 listopada 2023r. na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W akademii wystąpili uczniowie klasy 2a, 2b, 5a oraz szkolny chór, którzy wierszem i pieśniami patriotycznymi przybliżyli wszystkim obecnym najważniejsze momenty z historii Polski mówiące o walce Polaków o niepodległość. Ważnym momentem na początku akademii był taniec drugoklasistów z flagami biało - czerwonymi, który wprowadził nastrój zadumy i wzruszenia. Punktem kulminacyjnym akademii było wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 czterech zwrotek hymnu narodowego.

• AWANS DRUŻYN DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

• Po zwycięstwach w zawodach powiatowych i półfinale wojewódzkim drużyna dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w skladzie Alicja Biernacka i Weronoika Niedzielska oraz drużyny dziewcząt i chłopców w Igrzyskach Dzieci w składzie Amelia Sworowska, Julia Adamska, Radosław Szot i Marcel Boguń uzyskały awans na do Finału Wojewódzkiego. Gratulujemy!

• KLASY DRUGIE NA BASENIE

• W poniedziałek 16 października drugoklasiści udali się  do Parku Wodnego w Świeciu. Dzieci spędziły czas na basenie bardzo aktywnie: pływały, nurkowały, grały w wodną piłkę, pluskały się w wodzie. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również zjeżdżalnie i rwąca rzeka. Dwugodzinny pobyt minął szybko i bardzo wesoło. Uczniowie zrelaksowani i zadowoleni wrócili do domu, dopytując się o kolejny wyjazd.