• W czwartek 29 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I- III „Kawiarenka Literacka”. Tegoroczny temat konkursu to „Savoir – vivre wierszem”. Uczestnicy recytowali wiersze mówiące o zasadach właściwego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. W kategorii klas pierwszych I miejsce zajął Robert Starszak, II miejsce - Franciszek Kocikowski, a III - Zuzanna Szeligowska. W kategorii klas drugich jury I miejsce przyznało Anieli Kliszewskiej, II miejsce ex aequo zajęli Alicja Dąbrowska i Franciszek Kaniecki, a III - Zuzanna Osińska. W kategorii klas trzecich I miejsce zajęła Lena Macura, II- Stanisław Kocikowski, a III - Maja Schmidt. Wszyscy nagrodzenie otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki. Nagrody pocieszenia w formie książek i słodyczy otrzymali także  pozostali uczestnicy konkursu. Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Tegoroczny karnawał dobiega końca, dlatego nasza szkoła kończy go z przysłowiowym „przytupem”. Dziś w Domu Kultury w Laskowicach odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów klas I- V. Bardzo duża grupa dzieci pięknie  i pomysłowo przebrała się. Dominowały przebrania za ulubione postacie z bajek, ale była też spora grupa piłkarzy  kosz na śmieci, czy Indianka. Wszyscy świetnie się bawili w rytm ulubionej muzyki, którą serwował nam niezawodny Pan Andrzej Smeja. Również panie nauczycielki nie pozostawały obojętne i chętnie pląsały do znanych przebojów. Przeprowadzone zostały także konkursy i zabawy taneczno- ruchowe.  Odbyła się sesja zdjęciowa. Wszystkie dzieci dostały butelkę wody, cukierki i lizaki ufundowane przez Radę Rodziców. Po dwóch godzinach zabawy uczestnicy balu zmęczeni, ale w dobrych humorach wrócili do domów.

• GMINNY KONKURS W KRAINIE BAŚNI

• 6 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Gminny konkurs uczniów klas III „W krainie baśni braci Grimm”. W tych zmaganiach udział wzięło 12 uczniów z 3 szkół: Szkoły Podstawowej z Jeżewa, Krąplewic i z naszej szkoły. Uczestnicy konkursu pisali test przez 60 minut. Okazał się średnio trudny. Można było zdobyć maksymalnie 55 punktów. Zwyciężył Kacper Kołtonowski ze Szkoły Podstawowej z Krąplewic (miał 50,5 p.), były dwa drugie miejsca: Wiktor Matuszak i Malwina Szolginia(po 47 p.) z naszej szkoły , trzecie miejsce również należało do uczennicy z naszej szkoły – to była Kaja Tychmann (44p). Gratulujemy!

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

• Czas na podsumowanie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu.
            W pierwszym semestrze wolontariusze wzięli udział w następujących akcjach: „Kasztany i żołędzie zbieramy, zimą, leśnym zwierzętom je damy”, „Czytanie młodszym”, akcja „Znicz” oraz porządkowanie grobów, zorganizowanie zabaw dla przedszkolaków z okazji „Dnia Pluszowego Misia”, Rodacy Bohaterom – zbiórka żywności, wykonanie kartek Bożonarodzeniowych, akcja „Samozdjęcie” oraz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie. Zachęcamy do dalszej współpracy.