• WYCIECZKA KLAS I

• Dnia 22 maja 2023r. (poniedziałek) pierwszoklasiści udali się na wycieczkę do Centrum Zabaw Galaktyka w Grudziądzu. Dzieci bawiły się na wielopoziomowym placu zabaw, torach przeszkód, różnych zjeżdżalniach, boisku multisportowym i basenach z piłkami. Poza tym brały udział w ciekawych warsztatach „Eksperymenty” , „Focki – klocki” oraz pomysłowych zabawach prowadzonych przez animatorów. Po wspólnym posiłku, wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

• ZAWODY SPORTOWE

• W poprzednim tygodniu drużyny naszych dziewcząt młodszych ( klasy VI i mł. ) rozegrały zawody pod rejonowe w piłce nożnej, zajmując 2 miejsce. Natomiast dziewczęta klas IV i mł. rywalizowały,w Świeciu, w powiatowych zawodach w trójboju lekkoatletycznym gdzie zajęły 5 miejsce w powiecie.

• KONKURS - BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA

• W piątek 19 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyła się Gala finałowa XXXI konkursu plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. Na XXXI edycję konkursu wpłynęło 490 prac z 27 placówek. Z Naszej szkoły nagrody otrzymały dwie uczennice - w kategorii klas 1-3 - miejsce trzecie Malwina Szolginia, oraz w kategorii klas 4-8 - wyróżnienie Aleksandra Szeligowska.

• 0B - ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

• Dnia 17.05.2023r. w grupie 0b odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć był "Kolorowy Świat". Podczas zajęć dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania pt: "Bajka o białym królestwie i czarnoksiężniku Koloruchu", następnie rozwiązywały zagadki tematyczne i wykonały cukierkową tęczę. Potem wspólnie z rodzicami wykonaliśmy taniec oraz zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie dzieci oraz rodzice zostali podzieleni na grupy oraz wykonali plakaty w pięciu podstawowych kolorach o tematyce dowolnej. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas.

• WYCIECZKA DO PIEKARNI

• Dnia 27 kwietnia 2023 r. klasy 2a i 3a z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do piekarni w Jeżewie. Dzieci zostały bardzo miło przywitane i z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji na temat pracy w piekarni. Zobaczyły maszyny i narzędzia potrzebne do zrobienie ciasta chlebowego, obserwowały pracę  piekarza, uczestniczyły w wyrabianiu ciasta i formowaniu bułek. Wielkim zainteresowaniem cieszył się ogromny piec do pieczenia chleba, a także łopata do wyciągania pieczywa z pieca. Dzieci obserwowały także krojenie całych bochenków chleba na elektrycznej krajalnicy, a następnie z apetytem jadły świeżo upieczony i pokrojony chleb. Z niecierpliwością wszyscy czekali na wyjęcie z pieca ciepłych, pachnących bułeczek. Z uśmiechami oraz rumieńcami na twarzach  od  gorącego pieca, a także z  pysznymi, chrupiącymi bułkami wróciliśmy do szkoły.

• SPOTKANIE Z ZOFIĄ STANECKĄ

• 12 maja 2023r. dzieci z oddziałów 0a i 0b wzięły udział w spotkaniu z Zofią Stanecką, autorką znanych i lubianych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pani Zofia opowiadała o pracy pisarki oraz o tym jak powstają książki, odpowiedziała na pytania dzieci, a także wpisała do książek imienne dedykacje. Spotkanie odbyło się w ramach "Dziecięcego festiwalu literackiego: "Mamo, tato! Poczytaj mi!", zorganizowanego przez Centrum Biblioteki i Kultury w Gminie Jeżewo.

• TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• W dniach 24-28. kwietnia na korytarzach naszej szkoły zagościły kolorowe dekoracje i tematyczne plakaty na temat krajów europejskich, a to za sprawą organizowanego w naszej szkole Tygodnia Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów szereg rozmaitych zadań. W pierwszym dniu uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe dotyczące powitań w różnych językach oraz znajomości flag krajów europejskich. Następnego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać wystawę znanych osób z krajów angol- i niemieckojęzycznych. Większość z tych osób została rozpoznana przez młodzież naszej szkoły. Mnóstwo frajdy, dużo radości i zabawy sprawiła „fotobudka”, która przez całą środę cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, lecz także wśród nauczycieli. W ramach Tygodnia Języków Obcych odbył się również w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego, którego zwycięzcą została reprezentacja zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krąplewicach. Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego został przeprowadzony konkurs na „Mistrza Ortografii”, a ponadto wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym wiedzy o krajach europejskich. Podczas lekcji języka niemieckiego piątkowe popołudnie uczniowie klas: 7 i 8 spędzili bardzo aktywnie, dzięki grze terenowej „Schulrallye”, podczas której to rywalizowali rozwiązując liczne zadania i zagadki językowe. Szkolna gra terenowa przyczyniła się do zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim do integracji młodzieży i uśmiechu na twarzach wszystkich zaangażowanych. Oficjalne podsumowanie Tygodnia Języków Obcych odbędzie się 1 czerwca.