• SZKOLNY POKAZ TALENTÓW

• Dnia 30 maja 2022r. odbył się Szkolny Pokaz Talentów. Była to niepowtarzalna okazja do podzielenia się z innymi swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami. Każdy z widzów znalazł coś dla siebie - od tańca z gwiazdami, gry na instrumencie, śpiew i jeździectwo, przez - zostań projektantem aż po konkurencje plastyczne. W ten sposób uczniowie naszej szkoły spędzili miłe przedpołudnie zakończone gałką lodów.

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE JANUSZU KUSOCIŃSKIM

• Tradycją naszej szkoły jest konkurs wiedzy o patronie Januszu Kusocińskim, który każdego roku odbywa się w miesiącu maju. W tym roku szkolnym konkurs dla klas IV- VIII przebiegał w trzech etapach, a suma zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców w tej kategorii wiekowej. I miejsce zajęła uczennica klasy VI - Julia MichałowiczII miejsce- uczeń klasy VI - Kacper Mordak, a III miejsce również uczennica klasy VI – Hanna Piór. W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia, otrzymali je uczennica klasy IV - Aleksandra Szeligowska i uczeń klasy VI - Jakub Świerczyński. Można powiedzieć, że w klasach starszych najwięcej o naszym patronie wiedzą uczniowie klasy VI.

Uczniowie klas I-III pisali test, który był dostosowany do możliwości wiekowych uczniów. W klasach pierwszych przyznano dwa II miejsca, zajęli je Lena Macura i Wiktor Matuszak, a I miejsce- Kaja Tychmann. W klasach drugich:I miejsce zajął Marcel Boguń, II miejsce- Maja Pilarska, a III- Hubert Bembenek. W kategorii klas trzecich, podobnie jak w kategorii klas pierwszych przyznano dwa II miejsca- zajęli je Maja Litkowska i Kacper Odia, a Imiejsce przypadło- Jagnie Żebrowskiej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• FINAŁ XXIX EDYCJI KONKURSU "RECYTUJEMY PROZĘ I POEZJĘ KOCIEWSKĄ"

• Dnia 11 maja 2022 roku w Starogardzie Gdańskim odbył się finał kociewskiego konkursu„ Recytujemy prozę i poezję kociewską”. Nasza szkołę reprezentowała Lena Macura. W Starogardzie Gdańskim w 6 kategoriach zaprezentowało się 27 uczestników z 40 zakwalifikowanych do konkursu.

W kategorii  Śpiew klasy I- III – Lena Macura zajęła II miejsce.

Lence oraz Rodzicom naszej małej Kociewianki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Warto dodać,że naszą gminę reprezentowali również uczniowie Szkoły Podstawowej

im. A. Mickiewicza w Jeżewie , finaliści to:

II miejsce w kategorii śpiew kl. VII- VIII- Anna Zbrzeska

III miejsce w kategorii recytacja VII- VIII- Hubert Dalak

• GMINNY KONKURS DLA KLAS III „WIEM, CO CZYTAM”

• W piątek 29 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej Gminny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas trzecich „Wiem, co czytam”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: z klasy III a- Jagna Żebrowska i Maja Litkowska, a z klasy III b- Zuzanna Kurczewska i Kacper Odia. Uczniowi musieli przeczytać ze zrozumieniem żartobliwy tekst pt. „Wędrujące kalosze”, a następnie zmierzyć się z testem, który składał się z 10 zadań. Były one bardzo zróżnicowane i dotyczyły zarówno wyszukiwania w tekście informacji, jaki i rozumienia znaczenia wyrazów i  wyrażeń, rozumienia wieloznaczności wyrazów, rozwiązywania zagadek, ustalenia kolejności zdarzeń, uzasadnienia własnego zdania, układania wyrazów w kolejności alfabetycznej, czy też uzupełniania mapy zgodnie z informacjami z tekstu. Test nie należał do najłatwiejszych, tym bardziej cieszy fakt iż nasi uczniowie zgarnęli wszystkie nagrody. I miejsce zajęła Zuzanna Kurczewska, II miejsce-Kacper Odia, a III- Jagna Żebrowska.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki. Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!